0 (532) 764 24 18

Sosyal Medyada Biz}

Soru Sor

Soru Sor

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz

16 Kasım 2016
2.290 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM

 1. admin dedi ki:

  Bu bölümde sorularınızı sorabilirsiniz.

 2. BÜNYAMİN OKŞAR dedi ki:

  süt inekçiliği veya etçil dana besiciliği almak için ve çiftlik kurmak için kredi devletimizin vermiş olduğu kredilerden kullanmak istiyorum. memurum çifçiliklede uğraşıyorum. sulak kıraç tarım arazilerim var kaba ve kesif yenim tamamını kendim temin ederim, Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum. selamlar.

  1. admin dedi ki:

   Devlet süt ve besi hayvancılığına %65’lere varan geri ödemesiz hibe vermektedir. Bu hibelerle ilgili birçok projelendirme yaptık ve yatırımcılarımızın hibe almasına aracı olduk. Sıfırdan avrupa standartlarında projelendirme ve dosya oluşturma konusundaki işleri yürütmekteyiz. Belli dönemlerde hibe çağrıları açılmaktadır. 2017 yılında da hibe çağrısı beklemekteyiz. Yatırım yapmayı düşündüğünüz bölgeyi ve ili belirtmemişsiniz. Konu ile ilgili çok daha detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim bölümünde mevcut olan sabit numara ve cep telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

 3. Taylan Şenol dedi ki:

  Ulusal Projelerde sağlanacak devlet destekleri hakkında bilgi verilmesini rica ediyoruz. 500,000,000.-TL Bütçeli Yatırım Projemiz ile Çevre Kirliliğini bertaraf ederek, Katma değeri yüksek yeni ürünlerin üretilmesini, sektörün kayıt altına alınmasını ve İthalatı azaltıcı ve Tarımda geri kazanımı sağlayarak istihdam artırıcı yatırım yapmak istiyoruz. Gerekli hazine arazileri, hibe destekleri ve fon kaynaklı kredilerin kullandırılması ile ilgili bilgi lütfen.

  1. admin dedi ki:

   Konu ile ilgili araştırma yapmaktayız. Buradan bilgi aktaracağız.

 4. Muhammed dedi ki:

  Kolay gelsin,hayvan desteklemesi son gün olan 31 Mart olan duyuruda anlamadığım konu hali hazırda faaliyette olan bir ahır olması şartımı konulmuştur ben gaziantebin araban ilçesinde besicilik yapmayı düşünüyordum yerim var ahırım eski yıkıp yeniden yapmayı düşünüyordum bu şekliyle bu projeden yararlanma durumum olmazmı acaba şimdiden çık teşekkür ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Devlet sadece damızlık hayvan için canlı hayvan desteği veriyor. Ondada 500 baş ve üzerine destek veriyor. Besi ve süt ahırları için canlı hayvan desteği vermemektedir. Besi ve süt ahırı yapımları için inşaat ve makine ekipman alımlarına destek verilmektedir. Gaziantep ilinde Tarım Bakanlığının KKYDP Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kaspamında desteklenmektedir.
   Hibe oranı %50’dir. İnşaat yapımı ve makine ekipman alımları hibe kapsamındadır. Yatırım üst limiti 1.500.000 TL’dir. Bakanlığın KKYDP 12. Dönem hibe programı çağrısının açıklanmasını önümüzdeki günlerde bekliyoruz.
   Proje hazırlanmasında yardımcı olabilmemiz için yukarıda yazan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 5. fatih mehmet çopur dedi ki:

  antalya kumlucada 10 dönüm yerimiz var kütükte mantar yetiştirmek istiyorum ayrıca

  1. admin dedi ki:

   Ipard AB kalkınma hibe destekleri Antalya’da uygulanmamaktadır.
   Mantar yetiştiriciliği için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KKYDP kapsamında 1.000.000 TL üst sınır yatırımlara % 50 hibe desteği vermektedir. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan KKYDP 12. Etap için başvuru yapabilirsiniz.
   Site üzerindeki veya iletişim bölümündeki numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
   Arzu ederseniz projenizi yaparak hibe desteği programına müraacatınızı yapabiliriz.

 6. Ziya dedi ki:

  Ben solocan gübresi üretimi için bir tesis kurmayı düşünüyorum çok araştırdım çoğu bir odasını veya evinin bir kısmını kullanarak başlamış fakat ben başlarken profesyonel olarakbaşlamak istiyorum. Koskeb desteğine baktığımda toplamda 50.000 TL desteğini gördüm. Fakat bu miktar beni tatmin etmedi yapacağım projeye tam istediğim bir katkı değil, daha farklı destekler varmıştır. Varsa Bilgi verirmişsiniz.

  1. admin dedi ki:

   Kosgeb destekleri bu konuda hiçbir işinize yaramayacaktır. Zaten kosgeb sanayi dışı destek vermemektedir. Gübre üretimi ile ilgili olarak KKYDP desteği alabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi almak için. İletişim numaralarımızdan bize ulaşınız.

 7. Dogan dedi ki:

  1.500.000 TL ye devlet destegi ile kurulabilecek soguk hava tesisi nasil ve ne boyutlarda olabilir? Boyle bir tesisin yillik elektrik sarfiyati/maliyeti ne boyutlarda olacaktir? Eger boyle bir tesis kurulursa, ortalama aylik getirisi ne olabilir?

BİR YORUM YAZIN

Hibe Destekleri