0 (532) 764 24 18

Sosyal Medyada Biz}

Tavukçuluk Teşvikleri 2017

Tavukçuluk Teşvikleri 2017

Tavukçuluk Yapmak İstiyorum

Tavuk Çiftliği kurmak için hangi devlet hibelerinden yararlanabilirim?

Ipard

Ipard Nedir?

IPARD, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan, Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın (Instrument for Pre-Accession Assistance-IPA) Kırsal Kalkınma bileşenidir.

IPARD, Avrupa Birliği’nin Ortak Tarım Politikası, Kırsal Kalkınma Politikası ve ilgili politikalarının uygulanması ve yönetimi için uyum hazırlıklarını ve bu kapsamda politika geliştirilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

IPARD desteğinin 2014-2020 dönemini içeren çok yıllı “Kırsal Kalkınma Programı” kapsamında uygulanması gerekmektedir. Bu süreçte Avrupa Komisyonu ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından birlikte finanse edilecek destek programları uygulanacaktır. (Kaynak:Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu)

Kaç Para Destek Alabilirim? Hibe Oranı Nedir?

Ipad ile 3.000.000 TL’ye kadar olan yatırımlarınızın % 65’e kadarını devletten hibe olarak alabilirsiniz.

KKYDP (KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ PROGRAMI)

KKYDP Nedir?

KKYDP’nin amacı; doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir. (Kaynak:Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı)

Kaç Paraya Kadar Destek Alabilirim? Hibe Oranı Yüzde Kaç?

KKYDP destek yatırım üst limiti yapılacak iş sektörüne göre 500.000 TL ila 2.000.000 TL’dir.

Devlet desteği; hibe oranı ise %50’dir. Yarıyarıya devlet hibesi.

 

KOSGEB

 

DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

(TELEFON NUMARALARIMIZ SİTEMİZİN EN ÜST KISMINDA YER ALMAKTADIR)

 

31 Ocak 2017
3.164 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hibe Destekleri